مؤسسات خیریه برای جمع‌آوری فطریه باید مجوز معتبر داشته باشند

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «راور سلام» به نقل از روابط‌عمومی دادگستری راور؛ مجتبی استوارزاده با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه اظهار کرد: اگر مردم در جامعه اسلامی همانند دیگر واجبات به پرداخت وجوهات شرعی مانند زکات و خمس پایبند باشند، بسیاری از گره‌ها و مشکلات جامعه قابل حل خواهدبود.

وی بیان کرد: مؤسسات خیریه‌ای که متقاضی جمع‌آوری زکات فطره در شهرستان راور هستند باید دارای پروانه معتبر بوده و همچنین مؤسسات متقاضی بایستی نسبت به ارائه درخواست خود و اخذ مجوز از شورای زکات شهرستان اقدام نمایند.

دادستان عمومی و انقلاب راور افزود: هیچ موسسه‌ای بدون اخذ مجوز از دبیرخانه شورای زکات شهرستان (مستقر در کمیته امداد) اجازه جمع‌آوری زکات فطره را ندارد.

وی از مردم تقاضا کرد برای هزینه کردِ هدفمند و مستند با رعایت دقیق موازین شرعی و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، وجوه زکات فطره خود را فقط در صندوق‌های دارای آرم شورای زکات یا موسسه‌های دارای مجوز از شورای زکات تحویل دهند‌.

مجتبی استوارزاده گفت: مراکز و گروه‌هایی که در فضای مجازی برای جمع‌آوری زکات فطره تبلیغ می‌نمایند باید شماره مجوز از دبیرخانه و آرم شورای زکات را در اطلاعیه خود درج و از اعلام شماره‌حساب‌های شخصی جداً خودداری نمایند و الزاما باید حساب‌های حقوقی برای واریز وجوهات معرفی نمایند.

انتهای خبر/

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

سپاه علاوه‌ بر قدرت نظامی و فرهنگی در عرصه خدمت‌رسانی هم ایفای نقش کرده است

ج اردیبهشت ۱ , ۱۴۰۲
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری «راور سلام» به نقل از روابط‌عمومی ناحیه مقاومت سپاه راور؛ غلامرضا عبدالهی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه راور در پیامی سال‌روز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گرامی داشت. متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم سپاه پاسداران، فرزند مبارک انقلاب اسلامی بود […]