راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد در شهرستان راور ضرورت دارد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور: راه اندازی مرکز ترک اعتیاد در حوزه قضایی شهرستان ضرورت دارد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور گفت: راه اندازی مرکز ترک اعتیاد در این حوزه قضایی ضرورت دارد و اعتیاد پایه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری راورسلام به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان راور، مجتبی استوار زاده در نشست با رئیس و جمعی از کارشناسان تخصصی حوزه امور اجتماعی بهزیستی راور گفت: اعتیاد موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد شد و برای رهایی از دام اعتیاد، علاوه بر ترک دادن افراد گرفتار در دام، باید به اشتغال آن‌ها هم بعد از ترک توجه شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی مرکز ترک اعتیاد در این حوزه قضایی ضرورت دارد گفت: اعتیاد پایه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است زیرا زمانی که یک مرد دچار اعتیاد می‌شود جامعه و خانواده پذیرش آن را بهتر دارد و حتی برای بهبود فرد معتاد کمک می‌کنند، اما وقتی که یک زن گرفتار مواد مخدر می‌شود علاوه بر اینکه آسیب جدی بر پیکره خانواده وارد می‌شود، از خانواده طرد و در جامعه رها می‌شود که رها شدن او در جامعه آسیب‌های بسیاری ایجاد می‌کند.

استوار زاده با تاکید بر اینکه راه اندازی کمپ ترک اعتیاد بانوان در شهرستان ضروری است، افزود: به دلیل فقدان امکانات و محل مناسب برای ترک اعتیاد بانوان ضروری است اداره بهزیستی شهرستان با همکاری سایر دستگاه‌ها نسبت به ایجاد و راه اندازی مرکز ترک اعتیاد برای بانوان شهرستان اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور بیان کرد: در حال حاضر معضل اعتیاد و مواد مخدر بزرگترین معضل اجتماعی جامعه بوده و بسیاری از موارد ریشه در فقر و بیکاری دارد و حل این مشکل همه گیر اجتماعی نیازمند خرد جمعی و همت مضاعف مسئولان امر و همکاری همه جانبه مردم است.

حمیدرضا نخعی، رئیس اداره بهزیستی راور نیز در این نشست با تاکید بر تاثیر منفی آسیب‌های اجتماعی در بین زنان و کودکان اظهار کرد:بانوان نقش تاثیرگذاری در بنیاد خانواده و اجتماع دارند و مواجه شدن آنان با آسیب‌های اجتماعی تبعات منفی بیشتری برجای می‌گذارد.

انتهای خبر/کمساری

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تجلیل از خبرنگاران شهرستان راور

چ مرداد ۴ , ۱۴۰۲
به گزارش پایگاه خبری راور سلام، امروز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۲ طی مراسمی در محل فرمانداری راور از تلاش ها و زحمات خبرنگاران فعال و اصحاب رسانه این شهرستان قدردانی بعمل آمد.  زمان فرماندار راور با بیان اینکه خبرنگاران در انعکاس مسائل و مشکلات رسالت بزرگی برعهده دارند گفت: […]