تکمیل محور کرمان_راور_دیهوک نیازمند ۱۵۰۰ میلیارد اعتبار

تکمیل محور کرمان_راور_دیهوک با پیشرفت ۶۸ درصدی نیازمند ۱۵۰۰ میلیارد تومان

مسلم موسی زاده معاون ساخت توسعه و راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: تکمیل محور کرمان_راور_دیهوک با پیشرفت فیزیکی ۶۸ درصدی به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

به گزارش پایگاه خبری «راور سلام»، به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان؛ مسلم موسی زاده در روز شنبه ۲۱ مرداد ماه سال ۱۴۰۲ در حاشیه بازدید رضا حافظی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از پروژه‌های در دست احداث این اداره کل در استان گفت: طول کل محور ۱۸۸ کیلومتر که ۷ قطعه تعریف شده است ،جمعا به طول ۸۲ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است ،قطعات ۱ ،۲ ،۳ و ۴ به طول ۵۳ کیلومتر در حال احداث می‌باشد و قطعه ۶ به طول ۳۳ کیلومتر نیمه تمام خاتمه یافته است و قطعه ۷ به طول ۳۰ کیلومتر هنوز عملیات اجرایی آغاز نشده است.

وی اظهار داشت: محور کرمان_راور_دیهوک از مهم‌ترین راه‌های مواصلاتی استان کرمان و بخشی از کریدور ترانزیتی شمال شرق به جنوب کشور می‌باشد که سالیانه بخش قابل توجهی از ترانزیت کالا از آن انجام می‌گیرد.

انتخاب

موسی زاده ادامه داد: ضمناً تردد زائرین حرم رضوی از استان کرمان و استان‌های جنوبی همجوار نیز از طریق این محور صورت می‌گیرد.

وی همچنین افزود: این پروژه در سال ۱۳۸۵ آغاز گردیده است که از سال ۱۳۹۰ به ردیف بودجه ملی پیوسته و کل اعتبار هزینه شده تاکنون ۳۷۰ میلیارد تومان می‌باشد که ۲۸۹ میلیارد تومان تا سال ۱۴۰۰ جذب شده است و برای سال ۱۴۰۱ ، یکصد و چهل و یک میلیارد تومان تخصیص یافته است و نیز اعتبار پیش بینی شده برای سال مالی ۱۴۰۲ محور حدود ۱۵۰ میلیارد تومان می باشد.

موسی زاده اذعان داشت: ضمنا در سفر ریاست محترم جمهور به استان کرمان ۶۰۰ میلیارد تومان در طول سه سال برای آن پیش بینی شد ،که سالیانه باید در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان قرار گیرد.

معاون ساخت توسعه و راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان در پایان گفت: تکمیل این محور کاهش تصادفات و سوانح جاده‌ای ،کاهش مصرف سوخت ،کاهش زمان سفر و افزایش درآمد ترانزیت کالا برای کشور در مسیر کشورهای آسیای میانه و افغانستان را در پی خواهد داشت.

انتهای خبر/کمساری

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

بانوی راوری مقام دوم مسابقات نینجای کشوری را کسب کرد

ش مرداد ۲۱ , ۱۴۰۲
مریم صادقی بانوی راوری موفق به کسب دوم مسابقات کشوری نینجا در استایل شوریکن شد. این مسابقات با شرکت بیش از یازده استان برگزار گردید و خانم مریم صادقی به عنوان نماینده کرمان در این مسابقات شرکت داشت و موفق شد در طی یک سال اخیر برای بار دوم به […]