کشف دو مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در راور

ابوالفضل فرحبخش از کشف دو مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال و توقیف ۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرستان راور خبر داد.

به گزارش راورسلام؛ ابوالفضل فرحبخش رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از وقوع بزه شهرستان راور از کشف دو مزرعه غیر مجاز استخراج ارز دیجیتال و توقیف ۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرستان راور خبر داد.

ابوالفضل فرحبخش در این خصوص گفت: این تعداد ماینر با همکاری و تلاش مأموران پلیس آگاهی دایره ویژه مبارزه با جرائم اقتصادی و کارکنان اداره برق و با دستور و در حضور مسئولین قضایی شهرستان، کشف شد.

وی بیان کرد: ماینرها از دو واحد غیر مجاز کشف و جمع آوری و در این رابطه چندین متهم شناسایی شده است و تحقیقات جهت شناسایی سایر رابطین و فعالین ادامه خواهد داشت.

فرحبخش اظهار کرد: متأسفانه بخشی از کمبود برق مربوط به استفاده غیرقانونی از برق برای تولید ارز دیجیتال است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به شدت با استخراج کنندگان ارز که غیرقانونی است برخورد می‌کند و شهروندان در صورت اطلاع از مکان‌های مشابه به اداره برق و مراجع انتظامی اطلاع دهند.

استوار زاده معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور نیز در تکمیل خبر گفت: پس از وصول گزارش مامورین خدوم پلیس آگاهی شهرستان راور، مبنی بر استفاده غیر مجاز از تجهیزات برق شهرستان و وجود کالای قاچاق ممنوع، تیمی از مامورین مجرب آن یگان با دستور قضایی به محل اعزام و با درایت مامورین تعداد قابل توجهی دستگاه ماینر کشف گردید.

او در ادامه افزود: در صورت استفاده غیرمجاز مشترکان از انرژی برق برای استخراج رمز ارز مطابق قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب، برق، تلفن، گاز و فاضلاب مصوبه‌ سال ۱۳۹۶ با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

استوارزاده با اشاره به ریسک بالای فعالیت در این حوزه تصریح کرد: علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه رمز ارزها باید به صورت حساب شده و با کسب مجوز و در چارچوب‌های قانونی عمل نمایند.

انتهای پیام/

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

دستگیری 2 قاچاقچی با 268 کیلو تریاک

س تیر ۱ , ۱۴۰۰
سرپرست قرارگاه عملیاتی ابوذر از دستگیری ۲ قاچاقچی و کشف ۲۶۸ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در عملیات تکاوران یگان ۱۱۳ “راور” خبر داد. به گزارش راور سلام؛ سرهنگ “مهدی توسنگ” اظهار داشت: رزمندگان قرارگاه عملیاتی ابوذر با انجام اقدامات اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان برای انتقال یک محموله سنگین مواد […]