نشست خبری دکتر پیشگویی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان راور با اصحاب رسانه

به گزارش پایگاه خبری راور سلام؛ دکتر سعید پیشگویی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان راور در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با توجه به اینکه در رابطه با ویروس کرونا هیچ مطالعه ای نشده و واکسنی ندارد راه های پیشگیری از این بیماری مهم است.

پیشگویی گفت: کسانیکه میخواهند در امنیت باشند در منزل بمانند که هم اشاعه ویروس کم میشود و هم موارد استفاده ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کم میشود البته میتوان ماسک را در منزل از پارچه های تترون نازک یا پارچه هایی که برای روکش تخت های بیمارستان استفاده میشود ساخت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت: استفاده از ماسک n95 فقط برای کسانی است که درگیری نزدیک دارند مانند پرستارانی که با بیمار کرونایی ارتباط نزدیک دارند و برای استفاده های معمولی ماسک های معمولی هم جواب می دهد.

 وی همچنین بیان کرد: سرکه به دلیل اسیدی کردن محیط موثر است و ویروس را غیر فعال میکند اما شاید عامل خیلی قوی نباشد.

اما وایتکس شاید در غلظت های بالا برای کسانیکه که مشکلات ریوی و حساسیت دارند باعث تنگی نفس و عوارض ناخواسته شود اما مصرف آن در رقت های پایین ( ۰٫۵ درصد ) توصیه شده است.

پیشگویی عنوان کرد: ماندگاری ویروس از سه تا ۲۴ ساعت است که بستگی به سطح دارد و در سطوح صاف کمتر میماند.

دکتر پیشگویی در رابطه با کادر درمانی و پزشکان گفت: در این قسمت دو مرحله داریم اول بیمار یابی دوم اگر بیماری بود بستری که بیمار یابی در مرکز بهداشتی درمانی شفا صبح و عصر تا ۸ شب انجام میشود.

در بیمارستان در حال حاضر دو اتاق ایزوله وجود دارد که بیماران مشکوک بستری می شوند.

اگر موردی مثبت شود پیش بینی این است بخش داخلی، اطفال و جراحی قرنطینه شوند و این بخش ها به زایشگاه و بخش های دیگر منتقل شوند.

پیشگویی اظهار کرد: راور سه راه ورودی و خروجی به سمت یزد ، مشهد و خراسان دارد که قرار بر این است این راه ها بیشتر کنترل شود و از همشهری های ساکن شهرهای دیگر خواست که در صورت امکان در همان شهرها بمانند. چون در صورت آمدن به راور احتمال اینکه قرنطینه شوند بمانند و گرفتار شوند هست.

وی از مردم خواست ترس بی مورد نداشته باشند ۸۰ درصد بیماران علائم خیلی خفیف دارند مواردی جدی می شود که علائم تنفسی ایجاد شود که بستری و تحت درمان قرار می گیرند. مرگ و میر این بیماری ۳ تا ۳٫۵ درصد است که مراقبت زودهنگام مرگ و میر را پایین میبرد.

پیشگویی مطرح کرد: مردم با وجود نگرانی حاضر نیستند از منزل بیرون نروند، پیشگویی از مردم خواست امسال رسم پنجشنبه آخر سال را ترک کنند و زیارت قبور نروند که در غیر این صورت شاید راه ها به طور کامل بسته شود.

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تاکنون راور هیچ مورد مثبتی از کرونا نداشته است/بستری ٢ مورد مشکوک

چ اسفند ۲۱ , ۱۳۹۸
به گزارش پایگاه خبری راور سلام ؛ دکتر سعید پیشگویی در رابطه با آخرین وضعیت کرونا در شهرستان راور گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مثبتی از کرونا در شهرستان راور نداشته ایم. وی افزود: اکنون دو مورد مشکوک که بیماری زمینه ای (مشکل تنفسی از قبل) داشته اند در بیمارستان […]