موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان راور مشاهده نشده است

️به گزارش پایگاه خبری راور سلام؛ علیرضا اسلامی رئیس دامپزشکی راور گفت:خوشبختانه تاکنون مورد مشکوکی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان مشاهده نشده است.

دکتر اسلامی افزود: در همین راستا طرح پایش به منظور پیشگیری و بررسی وضعیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با حضور محمدی رئیس اداره محیط زیست در سطح شهرستان راور انجام شد.

وی گفت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و پرندگان می باشد که پرندگان وحشی و آبزی می توانند مخزن این بیماری باشند به همین علت آبگیر ها، تالاب ها و سد هایی که در مسیر مهاجرت پرندگان وحشی قرار دارند جز مناطق پر خطر این بیماری محسوب می شوند.

اسلامی افزود: به همین منظور از مناطق پر خطر همچون سد قطروییه، منطقه گلو شور، رودخانه فصلی سبزآب ، میان رود و غیره بازدید به عمل امد که در این بازدید مشترک هیچ گونه پرنده مشکوک به بیماری و دارای علائم و یا تلف شده مشاهده نگردید.

اسلامی خاطر نشان کرد: مرغداران محترم شهرستان جهت دریافت غرامت احتمالی ناشی از درگیری این بیماری نسبت به بیمه نمودن طیور خود اقدام کنند و همچنین از تاریخ ۰۲/۱۱/۹۹ از ارائه سوخت و نهاده به اینگونه واحدها خوداری می شود.

وی در پایان از مردم و مرغداران عزیز شهرستان خواست: هر گونه تلفات غیر عادی،کاهش مصرف آب و دان را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

انتهای پیام/ کارگرزاده

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

استاندار کرمان با هشدار نسبت به افزایش کرونا اعلام کرد

ش بهمن ۱۱ , ۱۳۹۹
به گزارش پایگاه خبری راور سلام به نقل از فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: استاندار کرمان با اشاره به صعودی شدنِ روند کرونا در استان و اینکه شهرهای با وضعیت آبی از ۱۷ مورد به ۱۱ مورد کاهش یافته است، نسبت به این شرایط در استان هشدار داد و با تاکید […]