• تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 فروردین 1399 - 15:15
  • کد خبر : 12147
  • چاپ خبر

مصرف روانگردان منجر به قتل برادر ودفن آن درحیات خانه شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم از بازداشت فردی که به دلیل مصرف مواد روانگردان شیشه اقدام به قتل فجیع برادر خود نموده بود خبر داد و گفت:زنگ خطر مواد مخدر صنعتی جدی است. به گزارش راه آرمان، محمد ضیاالدینی دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد:پس از کسب گزارشی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم از بازداشت فردی که به دلیل مصرف مواد روانگردان شیشه اقدام به قتل فجیع برادر خود نموده بود خبر داد و گفت:زنگ خطر مواد مخدر صنعتی جدی است.

به گزارش راه آرمان، محمد ضیاالدینی دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد:پس از کسب گزارشی مبنی بر وقوع یک فقره قتل بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت و باپرزش ویژه قتل در محل حادثه حضور یافت.
این مقام قضائی گفت:متاسفانه قاتل در روز دوم فرودین ماه سال جاری در محل منزل پدری،در اثر مصرف زیاد مواد روان گردان شیشه با مقتول درگیر می شود و با وارد کردن ضربات یک کارد آشپزخانه اقدام به قتل فجیع برادر بزرگتر خود می نماید.
وی افزود: قاتل پس از انجام این عمل هولناک،برادر خود را در محل حیات خانه دفن می کند و پدر و مادر مسن خود را نیز تهدید می کند در صورت اطلاع به پلیس آنها را نیز خواهد کشت.
دادستان عمومی انقلاب شهرستان بم بیان کرد:با توجه به اینکه این حادثه در ایام شیوع کرونا اتفاق افتاده بود و رفت و آمدهای خانوادگی به حداقل ممکن رسیده بود و کسی متوجه این حادثه هولناک نشده بود.
ضیاالدینی تصریح کرد:تااینکه صبح امروز پدر خانواده این حادثه را به پلیس اطلاع می دهد و بلافاصله و ظرف کمتر از یک ساعت قاتل توسط ماموران پلیس آگاهی شهرستان بم دستگیر می شود.
وی بیان کرد:با حضور بازپرس ویژه قتل محل دفن مقتول خاک برداری و جسد مقتول جهت آزمایش های تکمیلی تحویل پزشکی قانونی شده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم خطاب به جوانانی که گرایش به مصرف مواد مخدر به ویژه موادصنعتی دارند،هشدار داد: شاید در مراحل اولیه مصرف این مواد افیونی لذت های زودگذری داشته باشند اما مطمن باشید سرانجام قدم گذاشتن در این وادی ذلت خواهد بود.
ضیاالدینی خطاب به مسئولین مرتبط با امر مبارزه و مقابله با مواد مخدر در خصوص اقدامات خزنده برای گســترش دامنه اعتیاد در جامعه ایرانی هشدار داد و گفت: امروزه اعتیاد به موادمخدر و روانگردان های جدید یک معضل مهم و تهدیدکننده امنیت اجتماعی و سلامت جامعه به حساب می آید.
وی ادامه داد: موادمخــدر در کنار اثــرات درون خانواده ای به راحتی می تواند نیروی کار یک کشــور را تحت تأثیر خود قرار بدهد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم اذعان کرد: از همین رو قاچاقچیان موادمخدر که در واقع مافیای جان انســان ها و بشــریت محســوب می شــوند بــا انگیزه سوءاســتفاده های فراوان ناشی از این فعالیت شــوم، به ســمت شــگردهای جدید تولید، عرضــه موادمخــدر و روانگردان های صنعتی جدیــد رفته و ســعی دارند بــا تغییر الگوی مصرف موادمخدر از ســنتی به صنعتی، بازار گســترده ای در بین اقشــار مختلف جامعه بــه خصوص طیــف جوان و نوجــوان اعم از تحصیلکرده و کم سواد ایجاد کنند

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.