مرحله پنجم طرح جمع آوری معتادین متجاهر در شهرستان راور اجرایی شد

به گزارش پایگاه خبری راورسلام، به نقل از روابط عمومی دادگستری راور؛ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور از اجرای مرحله پنجم طرح جمع آوری معتادین متجاهر در این شهرستان خبر داد و گفت: معتادین متجاهر جمع آوری شده به مرکز ترک اعتیاد استان معرفی شده اند.

دکتر  ابوالفضل فرحبخش در تشریح این خبر افزود: در راستای حفظ حقوق شهروندی، پیشگیری از وقوع بزه سرقت و مبارزه با اعتیاد و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری کرونا توسط معتادین متجاهر، طرح جمع آوری این افراد در سطح شهرستان راورآغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در پنجمین مرحله از جمع آوری معتادان متجاهر در شهرستان راور، ضمن هماهنگی با مرکز اعتیاد دولتی کرمان، تعداد قابل توجهی از معتادین متجاهر در روستای فیض آباد راور شناسایی و دستگیر شده و به مرکز ترک اعتیاد استان معرفی شدند.

وی با بیان اینکه این افراد در دوره سه ماهه در مراکز ترک اعتیاد، بازپروری می‌شوند، گفت: وظایف سایر ارگان ها، مانند بهزیستی و… در قانون پیش‌بینی شده است و از این دستگاه‌ها می‌خواهیم به وظیفه خود در این زمینه عمل کنند.

وی بر اهمیت ساماندهی معتادان متجاهر از سطح شهر در شرایط شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: اولویت کوتاه‌ مدت مبتنی بر ساماندهی معتادان متجاهر است؛ زیرا وجود این افراد در سطح جامعه، جلوه نامناسبی به شهر‌ها می‌دهد، احساس امنیت را خدشه دار می‌کند و مشکلات دیگری را نیز به دنبال دارد.

انتهای پیام/ ک

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

سلسله رزمایش های نیروهای مسلح؛ نشان از قدرت بازدارندگی تهاجمی ایران دارد

س دی ۳۰ , ۱۳۹۹
احمد قربانی پور گفت: سلسله رزمایش‌های نیروهای مسلح صرفاً با هدف بازدارندگی البته از نوع تهاجمی طراحی شده تا با حمله به محاسبات ذهنی دشمن، نمایشی ویران‌کننده از صحنه رویارویی احتمالی را برای آنان خلق نماید. به گزارش پایگاه خبری راور سلام به نقل از راه آرمان؛ احمد قربانی پور […]