قرار بود کرونا را شکست دهیم نه کادر درمان را / ماسک، داروی فعلی مقابله با کرونا

حتما به خاطر دارید روزهای ابتدایی که کرونا شیوع پیدا کرده بود همه جا این جمله به گوشمان میخورد : ” کرونا را شکست می دهیم “.

اما انگار هرچه می گذرد بیشتر باورمان می شود که کرونا دیگر جزئی از زندگیمان وشده و باید به همزیستی با آن عادت کنیم.

در این روزها که ویروس نوپدید کرونا، هر روز، روی تازه ای از خود نشان می دهد و در برهه ای از زمان که علم بشر از یافتن راه درمان برای این ویروس عاجز مانده، کادر درمان تنها به نجات جان همنوعان خود فکر کرده و بیش از پیش فداکاری و خدمت رسانی به انسان ها را نمایان میکنند.

چند روزی است که کرونا در راور شعله ور شده است اما برعکس نظارت ها کمتر از قبل شده، اداراتی که قرار بود به ارباب رجوعان بدون ماسک خدمت ندهند پر از افرادی است که نه تنها ماسک ندارند بلکه فاصله اجتماعی را هم رعایت نمی کنند، همچنین هنوز هستند اصنافی که بیشتر با سلامتی افراد در ارتباط اند ولی از ماسک استفاده نمیکنند !! و چه بسیار کسانی که می گویند: ” اینا همش دروغه کرونایی وجود نداره!” یا ” بالاخره همه میگیریم چه فرقی داره” و…

برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از ماسک در جامعه چه اقداماتی انجام شده است ؟؟

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در پیام های مختلف از مردم خواستند از ماسک استفاده کنند، اما هنوز به این سوال پاسخ داده نشده که برای ایجاد فرهنگ استفاده از ماسک در جامعه چه اقداماتی انجام شده ؟؟

شاید بتوان گفت که امروز یکی از روش های ایجاد فرهنگ ماسک در جامعه، فضای مجازی باشد اما نباید فراموش کرد که همه افراد جامعه به فضای مجازی دسترسی ندارند!

استفاده از تابلوهای سطح شهر و نصب بنر آموزشی با موضوع استفاده از ماسک امر مهمی است که مورد غفلت متولیان امر قرار گرفته است!!!

در این شرایط که شهر به وضعیت قرمز رسیده و بیماری درمان و واکسن خاصی ندارد ماسک مانند دارویی است که خطر انتقال ویروس را کاهش می دهد.

بیایید قبل از اینکه دیر شود با ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی از جان خود و عزیزانمان و همچنین کادر درمان محافظت کنیم

قطعا ماسک زدن ساده تر از تحمل شرایط بسیار سخت بیماری است.

انتهای پیام/ ک

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تکرار خبرسازی در بامدادهای تعطیل/ سناریوی القای ناامنی‌های سریالی شکست خورد

ج تیر ۲۰ , ۱۳۹۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راور سلام، به نقل از “شبکه اطلاع رسانی راه دانا”؛ اخیرا با وقوع برخی حوادث در داخل کشور خصوصا در روزهای تعطیل که رسانه‌های داخلی فعالیت کمتری دارند و مردم نیز در تعطیلات بسر می برند، شاهد بمباران خبری و انتشار اخبار فیک و جعلی […]