ماجرای فیش های حقوقی کارگران قرار دادی معدن هجدک چه بود ؟؟

به گزارش پایگاه خبری راور سلام؛ به دنبال تماس تلفنی کارگران معدن هجدک با راور سلام در خصوص نحوه پرداخت حقوق آنها، تفاوت بین فیش حقوقی و مبلغ پرداختی به حساب آن ها خبرنگار راورسلام برای روشن شدن موضوع سراغ رییس اداره ی کار آقای غفاری رفته و موضوع را از ایشان پرس و جو کرده است.
غفاری در مصاحبه با خبرنگار ما گفت :ما هنگام شنیدن این موضوع به همراه کارشناس و رییس اداره تامین اجتماعی،و همچنین بازرس اداره کار به معدن هجدک مراجعه و از پیمانکار و ناظرین معدن خواستیم تا علت اینکار را توضیح دهند،حسینی پیمانکار معدن هجدک گفت :تمام حق الزحمه کارگران براساس کارکرد روزانه و آپشن های موجود در فیش حقوقی نظیر،حق مسکن،حق اولاد و … پرداخت می شود و عیدی آن ها نیز در طول ماه های اخیر به حقوق آن ها اضافه شده است..حسینی لیست حقوقی دو ماه گذشته این کارگران را در اختیار ما قرار داد و گفت شما میتوانید از کارگران حقوق دریافتی شان را پرس و جو کنید و از پرداختی ها مطمئن شوید..
حسینی در سوال غفاری که پرسیده ما فیش هایی را داریم که مبلغ آن ها از پرداختی به کارگران بیشتر است گفت:تعدادی از کارگران به ما مراجعه و درخواست فیش حقوقی دارند چون جمع حقوق آنها پایین است برای دریافت تسهیلات بانکی با مشکل مواجه می شوند و پیمانکار مجبور است فیش حقوقی با مبلغ بالاتری صادر تا برای دریافت وام و استفاده از تسهیلات بانکی مشکلی نداشته باشند و ما التفاوت این فیش ها ساختگی سوتفاهمی ست که بین کارگران پیش آمده است.
غفاری در ادامه گفت ما برای اطمینان از چند نفر از کارگران آنجا در مورد حقوق دریافتی شان سوال کردیم و متوجه شدیم مبلغ آن با فیش صادر شده دقیقا هم خوانی دارد و هیچ گونه کم و کسری به حساب فردی واریز نشده است .و تمام حقوق پرداختی به حساب کارگران طبق کارکرد روزانه آنها و مطابق قانون کار واریز شده است .
اما سئوال اینجاست چرا کارگران زحمتکش جامعه کسانیکه در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند مجبورند برای دریافت وام از بانک ها از فیش های حقوقی ساختگی استفاده کنند؟خلا قانونی در کجا قرار دارد؟؟چرا باید حقوق و مزایای یک کارگر که مصوب قانون کار هم هست اینقدر پایین باشد که در اعتبار سنجی بانک ؛عددی محسوب نشود ؟؟
جا دارد نمایندگان محترم مجلس در بودجه سال ۱۴۰۰ فکری بحال حقوق و مزایای این قشر زحمت کش جامعه بردارند تا کمی از مشکلات آنها رفع شود .


شهروند خبرنگار راور سلام : کمساری

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

احیا و تغییر کاربری کاروانسرای آبید راور همچنان در پس پرده ای از ابهام

د اسفند ۱۱ , ۱۳۹۹
از زمان های کهن تا روزگار پهلوی اول، کاروانسراها نقش مهمی در سیر زندگی ایرانیان و روابط و تعامل اجتماعات گوناگون فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، آیینی، اعتقادی و… داشته اند.هنگامی که تنها وسیله رفت و آمد پای پیاده یا استفاده از چهارپا بود، طی کردن مسیرهای طولانی و صعب العبور برای […]