ساماندهی فضاهای روستایی و کاربری های مختلف با مشارکت اعضای شورا و دهیاری از وظایف بنیاد مسکن است

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان راور گفت: ساماندهی فضاهای روستایی و کاربری های مختلف با مشارکت اعضای شورا و دهیاری از وظایف بنیاد مسکن است.

به گزارش پایگاه خبری راور سلام؛ مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان راور گفت:از سال ۸۳ تا کنون بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی به بهره برداری رسیده است که ۲ هزار واحد از آن مربوط به محل اعتبارات زلزله سال ۹۶ بخش کوهساران است و این واحد ها بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته است.
متقاضیان توسط بنیاد مسکن به بانک معرفی و از تسهیلات با شود ۴ درصد و اقساط بلند مدت بهره مند شده اند.

وی با اشاره به قیمت بالای زمین و جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر شهر راور، از طرح تسهیلات روستایی(شهرهای کمتر از ۲۵هزار نفر) برای بازسازی واحدهای مسکونی خبرداد و گفت: چندین قطعه زمین در حاشیه شهر راور با قیمت و موقعیت مناسب به افرادی که توانایی خرید زمین در محدوده شهر را ندارند واگذار شده است و ادامه دارد.

عسکری گفت: شرط تاهل یا سن بالای ۲۵ سال برای آقایان و بومی محل بودن، از ملزومات واگذاری املاک مذکور می باشد، ضمن اینکه هر قطعه مشمول تسهیلات ۵۰ میلیونی ساخت ساز با سود پایین می باشد.

عسکری خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن با همکاری اداره ی ثبت اسناد از سال ۸۲ تاکنون ۱۵۰۰ جلد سند برای روستاییان به ثبت رسانده است.

وی گفت: احداث پارک و بیش از ۵۰ هزار متر آسفالت در روستاهای بخش مرکزی و کوهساران از دیگر کارهای انجام شده توسط بنیاد مسکن است.

عسکری در پایان با اشاره به اجرای طرح هادی در روستاهای خورند،فیض آباد،طرز و دهوج ابراز امیدواری کرد با واگذاری زمین در سایر روستاها طرح هادی و آسفالت روستایی آغاز گردد، همچنین وی از آغاز طرح هادی و واگذاری زمین در روستای تیران در آینده ی نزدیک خبر داد.

انتهای پیام/

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

ثبت بیشترین بارش باران استان در راور

س آبان ۲۰ , ۱۳۹۹
فیض‌آباد راور؛ بیشترین میزان بارندگی سامانه بارشی اخیر در استان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راور سلام؛ به گفته مدیرکل هواشناسی کرمان، فیض‌آباد راور با ثبت ۴۸.۲ میلی‌متر بیشرین میزان بارندگی درمجموع سامانه بارشی اخیر در استان را داشته و میزان بارندگی شهر کرمان ۱۴.۱ میلی‌متر بوده است. انتهای پیام/