توصیه های مرکز بهداشت شهرستان در پی افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در راور

به گزارش پایگاه خبری راورسلام؛ در پی افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان راور رییس مرکز بهداشت شهرستان راور توصیه هایی را به عموم همشهریان و کسبه ارائه نمود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان راور اظهار داشت: افزایش افراد دارای علایم و تعداد بیماران شناسایی شده قطعی کرونا طی هفته های اخیر زنگ خطر در شهرستان راور را به صدا در آورده و از آنجا که تعداد زیادی از ناقلین بدون علامت و یا شناسایی نشده در سطح جامعه تردد دارند، ضروری است تا عموم مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و بالاخص استفاده از ماسک و فاصله گزاری بیش از پیش اقدام نمایند.

اثنی عشری افزود: نظارت بر اصناف و مشاغل بویژه فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ از فردا تشدید خواهد شد و کلیه متصدیان و کارگران شاغل در صنوف مختلف و کارکنان ادارات ملزم به استفاده از ماسک هستند و در صورت مشاهده موارد تخلف به شدت برخورد خواهد شد و بالتبع اصناف و ادارات بایستی از ارائه خدمات به شهروندان فاقد ماسک خودداری نمایند.

وی خاطر نشان کرد: طی مکاتبه با اتاق اصناف اعلام گردیده که استفاده از ماسک برای کلیه متصدیان صنوف و مراجعه کنندگان به فروشگاه های بزرگ الزامی است و بایستی در محل درب ورودی این فروشگاه ها ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی به اندازه کافی وجود داشته باشد.

رئیس مرکز بهداشت راور با اعلام اینکه اکثر افراد در اجتماعات و بویژه میهمانی ها و مراسمات مختلف آلوده شده اند از شهروندان خواست تا از برگزاری و حضور در مراسم عروسی و ختم و … خودداری کنند.

وی در پاسخ به درخواست جمعی از شهروندان مبنی بر تعطیلی تالارها و مراسمات گفت: تصمیم در این موارد بر عهده ستاد کشوری و استانی است و محدودیت ها بر فرض اجرا موقت خواهد بود و آنچه راهگشاست رعایت موارد بهداشتی و استفاده از ماسک است زیرا برخی از موارد ابتلا متاسفانه مربوط به میهمانی های خانوادگی و دوستانه است.

اثنی عشری از مصوبه ستاد استان مبنی بر راه اندازی گشت ویژه پیشگیری از کرونا با همکاری دادگستری، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت جهت برخورد با متخلفان و برگزاری مراسم در منازل خبر داد و افزود: طی روزهای آینده و با ابلاغ دستورالعمل مربوطه جزییات بیشتر به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

آغاز مرحله دوم نهضت کمک مومنانه همزمان با دهه امامت

چ تیر ۲۵ , ۱۳۹۹
به گزارش پایگاه خبری راور سلام، به نقل از راه ارمان؛ سردار معروفی گفت: مرحله دوم کمک رزمایش مومنانه در غالب نهضت کمک مومنان در سه مرحله در دستور  کار قرار دارد که مرحله اول آن  از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر دهه امامت، مرحله دوم دهه اول […]