بهره برداری از پروژه کنترل رواناب برای اولین بار در راور

محمد جوکار رئیس اداره منابع طبیعی راور خبر داد: در بارندگی های اخیر شهرستان راور از پروژه کنترل رواناب برای اولین بار بهره برداری شد.

به گزارش” پایگاه خبری راورسلام “؛ محمد جوکار رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان راور گفت: در بارندگی اخیر که از روز پنجشنبه بیست و دوم آبان ماه جاری آغاز و تا صبح روز شنبه ادامه داشت، پروژه های بیابان زدایی کنترل رواناب که در سمت غرب شهر راور اجرا شده، مورد بهرهبرداری قرار گرفت و با آبگیری گورابها ضمن افزایش نفوذ آب به سفره های زیرزمینی از بروز خسارت سیل و ورود آن به داخل شهر جلوگیری شد.

جوکار افزود: این پروژه ها شامل سه هزار و چهارصد هکتار از عرصه های طبیعی به تعداد شش هزار و هشتصد عدد گوراب میباشد و در سمت غرب تا بخشی از جنوب شهر راور توسط شرکت تعاونی فراگیر بهار گستر منابع طبیعی راور اجرا شده است.

وی ادامه داد: براساس گزارش هواشناسی در بارندگی های اخیر بیست و نه میلی متر باران در محدوده شهر و چهل و شش میلی متر در منطقه فیض آباد راور نازل شده که با بهره برداری از پروژه کنترل رواناب بیش از پانصد هزار متر مکعب از رواناب ها کنترل و به سفره های زیرزمینی نفوذ داده شده است.

انتهای پیام/ کارگرزاده

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

رونمایی از کتاب شکوفه های معرفت، نوشته حجت الاسلام محمد حسین محمدی نمایندگی ولی فقیه بسیج سپاه راور

ش آبان ۲۴ , ۱۳۹۹
به گزارش پایگاه خبری راورسلام؛ به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی از کتاب جدید حجت الاسلام محمدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه راور با عنوان « شکوفه های معرفت» رونمایی شد.در این کتاب به پاسخ پاره ای از شبهات و سؤالات دانش آموزان که در مدارس انجام شده بود […]