انعقاد تفاهمنامه همکاری بین کمیته امداد و مرکز آموزش فنی و حرفه ای راور

به گزارش پایگاه خبری راور سلام؛ حجت الاسلام طاهری رئیس کمیته امداد در دیدار با رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان راور با بیان اینکه آموزش فنی وحرفه ای رکن اصلی موفقیت در اشتغالزایی مددجویان محسوب می شود، تصریح کرد: دوره‌های آموزشی و مهارتی بر اساس استعداد سنجی و برحسب علاقه مددجویان برگزار می‌شود و مددجویان از آموزش‌های فنی و تخصصی شامل آموزش‌های مقدماتی، مهارتی و توسعه و پایدارسازی بهره‌مند می شوند.

رئیس کمیته امداد راور بر اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی برای اشتغال پایدار مددجویان تاکید کرد و افزود : سیاست کمیته امداد مبنی بر توانمندسازی شغلی مددجویان باهدف ایجاد شغل پایدار و ارتقاء درآمد و رشد اقتصادی آن‌ها اجرا می‌شود.

حجت الاسلام طاهری خاطرنشان کرد: مجریان طرح اشتغال که دوره‌های مهارتی را گذرانده‌اند در مسیر اجرای طرح‌های اشتغال با مشکلات و موانع کمتری روبه‌رو می شوند.

وی در ادامه گفت: بیشترین اشتغال در مناطق روستایی و کم برخوردار درزمینه کشاورزی، صنایع‌دستی و دام‌پروری می باشد و بیشترین اشتغال و مهارت آموزی مددجویان و جوانان جویای شغل شهری در رشته های برق صنعتی ،جوشکاری ،مکانیک خودروهای بنزینی،تابلو فرش ،قالی بافی چرم دوزی ،خیاطی ،کامپیوتر و همچنین اموزش مشاغل بازار محور انجام می‌شود.

رئیس کمیته امداد راور افزود: تفاهم‌نامه دوجانبه به‌منظور فراهم کردن بستر مناسب برای افزایش شان و منزلت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، کاهش نرخ بیکاری در بین جامعه مددجویی و دستیابی مددجویان به اشتغال پایدار بین کمیته امداد راور و مرکز فنی و حرفه‌ای راور منعقد شد.

طاهری افزود: همکاری و مشارکت در جهت شناسایی مستعدین اشتغال و ارائه آموزش‌های فنی، مهارتی و آموزش مشاغل بازار محور از ظرفیت‌های طرفین در انعقاد این تفاهم‌نامه می باشد.

جلال آبادی رئیس مرکز فنی و حرفه ای راور نیز تصریح کرد: ارائه آموزش‌های گوناگون فنی و حرفه‌ای به مددجویان و متقاضیان اشتغال برای رسیدن به اشتغالی پایدار و در نهایت توانمندسازی آنان از اهداف و برنامه‌های اصلی این مرکز می باشد

وی بر تداوم همکاری و ارائه خدمات آموزشی رایگان به مددجویان شهر و روستا تاکید کرد و افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی موردنیاز کارفرمایان بر اساس استانداردهای آموزشی، تجهیز کارگاه‌های آموزشی، بیمه مسئولیت مدنی کارآموزان، برگزاری آزمون برای کارآموزان و اعطای گواهینامه پایان دوره آموزشی به کارآموزان ازجمله تعهدات اداره کل فنی و حرفه ای راور می باشد.

انتهای پیام/

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

چ دی ۱۰ , ۱۳۹۹
حاج قاسم نسل جدید جبهه مقاومت را پرورش داد/ وقتی تشییع شهید سلیمانی استانداردهای رسانه ای را تغییر داد یاسر مسعود گفت: نقش حاج قاسم در عرصه استراتژی میان مدت مبتنی بر پرورش نسل بود که این نسل جان خود را فدا می کند، از خطرات نمی ترسد و تحت […]