امام خمینی(ره) بنیانگذار و معمار حکومت اسلامی در عصر جدید

 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بیانیه ای صادر کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راور سلام به نقل از ایسنا؛ متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:
«۱۴ خرداد ماه هر سال یادآور فقدان رهبری عالم، فقیهی جامع الاطراف و اندیشمندی دوراندیش است که توانست با ارائه جنبه های مختلف اندیشه سیاسی اسلام و لحاظ قرار دادن شرایط زمانی، پایه گذار حکومتی اسلامی در عصر جدید باشد که امروز اندیشه های آن مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و در عمق جان و کُنه فکری ملّت ها و اندیشمندان دنیا نشسته است.
تبیین ویژگی های حکومت اسلامی و حقوق متقابل مردم و حاکمیت نسبت به هم و ارائه ادلّه های عقلی و نقلی در باب ولایت فقیه و تأکید بر دو شرط اساسی فقاهت به معنای علمِ به قوانین الهی و عدالت برای رهبری حکومت اسلامی و تبیین حقوق مردم در آزادی های اساسی و نحوه اتصال دین و سیاست منجر به ارائه نسخه و الگویی جامع و کارآمد از یک حکومت مردم سالار دینی شد.
یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب و همه شهدا از جمله شهدای ۱۵ خرداد را گرامی داشته و بر خود تکلیف می دانیم که در به ثمر نشاندن و شکوفایی آرمان های امام راحل تا پای جان مجاهدت نماییم.
محمد مهدی زاهدی
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی»

انتهای پیام/

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

کشف ۶۰ کیلوگرم ماده مخدر در درگیری تکاوران راور با اشرار مسلح در کویر راور

چ خرداد ۱۴ , ۱۳۹۹
به گزارش پایگاه خبری راور سلام؛ طی درگیری شب گذشته ۹۹/۳/۱۴ تکاوران یگان تکاوری۱۱۳ راور با اشرار مسلح در حوزه کویری شهرستان راور، مقدار تقریبی ۶۰ کیلوگرم مواد مخدر و یک دستگاه موتورسیکلت ۶۵۰ سی سی از سوداگران مرگ کشف شد. قابل ذکر است: اشرار مسلح با استفاده از تاریکی […]