امار خودکشی در راور زیبنده این شهرستان نیست

به گزارش راور سلام به نقل از یزدان استان کرمان؛ اعضا شورای اجتماعی شهرستان راور با حضور در سالن اجتماعات فرمانداری پیرامون آسیبهای اجتماعی این شهرستان با محوریت پیشگیری از آسیب خودکشی در قالب کار گروه به بحث وتبادل نظر پرداختند.

صدیقه شبستری رییس بهزیستی راور در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت اجتماعی ومسائل پیرامون آن در سخنانی به اهمیت توجه به بحث آموزش و ارتقا سطح آگاهی اجتماعی ومهارتهای گوناگون زندگی تک تک افراد جامعه در راستای گسترش فرهنگ پیشگیری اشاره نموده و گفت : با توجه به سیاست کلی سازمان بهزیستی مبنی بر گسترش فرهنگ پیشگیری و از سویی توانمند سازی جامعه هدف ، این مجموعه گسترش آموزش و استفاده افراد جامعه از خدمات تخصصی بهزیستی به خصوص در مواقع حساس و بحرانی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است که با توجه به افزایش آسیبهای اجتماعی و بخصوص خودکشی در راور بدلیل عدم وجود مهارتهای ارتباطی و مشاوره های تخصصی ؛ تمام تلاش خود را برای کنترل و کاهش این آسیب به کار بسته ایم.
وی با اشاره به اینکه آمار خودکشی در راور به هیچ وجه زیبنده این شهرستان نیست افزود : سازمان بهزیستی در همین راستا با راه اندازی سامانه های خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ ، اورژانس اجتماعی۱۲۳ و خط اعتیاد ۹۶۲۸ نقش خود را در زمینه کنترل و کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به بهترین شکل ممکن ایفا مینماید.
در ادامه این نشست مالک اژدری فرماندار شهرستان راور در سخنانی بر لزوم همکاری مسئولانه و همفکری به منظور پیشگیری از خودکشی و کاهش این آسیب در سطح جامعه اشاره نموده و افزود: از جمله عواملی که در بروز آسیب های اجتماعی نقش دارند میتوان به بیکاری، اعتیاد ، فقر اقتصادی و فرهنگی و شیوه‌های نادرست تربیتی اشاره نمود که به همین جهت بایستی با تعامل ، همکاری و برنامه ریزی حساب شده قدم در مسیر کنترل و مهار مسائل وآسیبهای اجتماعی به خصوص آسیب خودکشی گذاشت.
وی اذعان داشت : باید با گسترش آموزش و ارتقا سطح آگاهی جامعه در مسیر سلامت اجتماعی به گونه ای گام برداشت که زیبنده جامعه اسلامی و ایرانی باشد.
در ادامه این کارگروه پس از بحث وتبادل نظر در خصوص دستور کار جلسه مقرر گردید در راستای ارتقا سطح آگاهی و مهارت زندگی خانواده ها دوره های آموزشی مناسب در کنار ارائه خدمات به صورت محله محور با همکاری تیم اجتماع محور و بر اساس طرح پذیرش شده کشوری با عنوان مشارکت و همدلی به اجرا در آید.

انتهای پیام/

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

برگزاری جشنواره آرزو‌های ایتام در راور

س اردیبهشت ۲۱ , ۱۴۰۰
در جشنواره ایتام شهرستان راور ، شش سری جهیزیه اهدا شد. به گزارش راور سلام، به نقل از خبرگزاری صداوسیمای کرمان؛ طاهری رئیس کمیته امداد راور گفت: آرزو‌های ایتام تحت حمایت کمیته امداد راور در قالب دل نوشته ایتام به حامیان ارسال شد و خیران با نیت خیرخواهانه خود آرزو‌های فرزندان معنوی […]