آغاز طرح رایگان واکسیناسیون تب مالت(بروسلوز) در شهرستان راور

رئیس شبکه دامپزشکی راور گفت: تب مالت یکی از مهم ترین بیماری های مشترک بین انسان و دام می باشد و از آغاز واکسیناسیون رایگان تب مالت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری راور سلام: علیرضا اسلامی از آغاز واکسیناسیون رایگان تب مالت برای۶۵۰۰ راس بره و بزغاله ماده سه تا هشت ماه علیه این بیماری خبر داد.

رئیس شبکه دامپزشکی راور با اعلام این خبر افزود:بیماری بروسلوز به دلیل آثار اقتصادی در دامداری ها وآثار طولانی مدت بیماری در جمعیت انسانی مهمترین بیماری مشترک بین انسان ودام محسوب می گردد.

اسلامی گفت: به منظور پوشش دادن کامل جمعیت دامی شهرستان و جلوگیری از انتقال بیماری توسط دام‌ها به جمعیت انسانی این طرح با برنامه‌ریزی کامل و رعایت تمام اصول در قالب اکیپ های دامپزشکی در سطح شهرستان راور انجام شد.

وی افزود: بیماری تب مالت یکی از مهمترین بیماری های مشترک بین انسان و دام می باشد که در صورت مبتلا شدن انسان عوارضی نظیر تورم مفاصل، تب، لرز،سردرد و درمان بسیار سخت و دردناکی به همراه دارد و در دام نیز به جز سقط جنین تقریبا علائم دیگری ندارد.

اسلامی تصریح کرد: اساسی ترین راه های مبارزه با بیماری بروسلوز،آموزش و ترویج دامداران در ارتباط با چگونگی برخورد با دام های سقط نموده،جنین های سقط شده،مراقبت های بهداشتی موقع زایمان و عدم مصرف شیر خام ورعایت مقررات بهداشتی و قرنطینه ای از جمله ضد عفونی جایگاه ومحتویات سقطی وزایمانی به وسیله فرمالین و شعله دادن و همچنین جداسازی دام های زایمان نموده از گله به مدت حداقل یک هفته و واکسیناسیون را بر شمرد.

رئیس شبکه دامپزشکی راور در پایان از مردم شریف راور در خواست کرد به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری خطرناک و در عین حال پنهان ضمن همکاری با اکیپ های عملیاتی دامپزشکی جهت واکسیناسیون،از ورود دام قاچاق وغیر مجاز به دامداری ها جلوگیری نمایند وفقط شیرومحصولات لبنی پاستوریزه مصرف نمایند.

انتهای پیام /

Ravar Salam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

بحران کم آبی بزرگترین چالش پیش روی راوری ها/صرفه جویی در آب مهمترین راه حل این بحران

ی تیر ۱۵ , ۱۳۹۹
به گزارش پایگاه خبری راور سلام؛ طبق آمار منتشرشده میزان بارندگی ایران یک سوم میانگین جهانیست در حالیکه میزان مصرف آبمان دو برابر میانگین جهانی است. امروزه چالش عمده مردم راور کاهش منابع آب شرب است در این شرایط باید مهمترین دغدغه مردم و مسئولان مسئله آب این دیار باشد […]